Reāls tīkla bizness vai krāpnieki?

Dīns Bleks (Dean Black) savā 24 lappušu grāmatiņā “The MLM Simple Success Guide” secina, ka:

“Sasniedzot noteiktu attīstības līmeni, jebkura preces vai pakalpojumus sniedzoša organizācija iegūst daudzlīmeņu piramīdas formu. Skatoties no apakšas, to kļūst arvien vairāk.

Mūsu valdība ir piramīda, baznīca – piramīda, skolas – piramīda… Jebkuras šādas struktūras spēks nāk no tās apakšas. Valdība sniedz pakalpojumus no augšas uz leju, bet tās spēka avots esam mēs piramīdas apakšā, jo ievēlam valdību caur vēlēšanām.

Tirdzniecības kompānijas izplata preces no augšas uz leju, kamēr nauda nāk no piramīdas pamatiem. Tādējādi piramīda rada plūsmu divos virzienos: sākumā no augšas uz leju, tad – no lejas uz augšu. Ja plūsma no augšas pēkšņi apstājas, spēks (naudas vai vēlēšanu balsu formā) arī pārstāj plūst uz augšu, un sistēma iet bojā.”

Nav iemesla satraukties par organizācijas formu. Svarīgi ir tas, kā tā tiek izmantota.

Piemēram, ja uzņēmums darbiniekiem nemaksā ne tuvu atbilstošas algas, tad neatkarīgi no struktūras tas ir blēžu kantoris.

Tīkla mārketings jeb MLM ir īpaša preču vai pakalpojumu virzības koncepcija, kur katram produkta lietotājam ir tiesības veidot savu izplatīšanas tīklu, saņemot atlīdzību no kompānijas par izveidoto produktu ikmēneša apgrozījumu. Kad šī ideja parādīja savu efektivitāti, blēžiem radās ideja to izmantot savā labā, radot tā saucamās “finanšu piramīdas”.

Būtiskākā atšķirība – tīkla kompānijām ir reāls ikdienā pielietojams produkts, ko par adekvātu cenu var pārdot citiem. Blēži rada produkta šķietamību, piemēram, pārdodot virtuālas monētas.

Ik gadus Latvijā ienāk daudzas jaunas kompānijas. Kā piemēru šoreiz izskatīsim divas no tām. Tie nav mani projekti, viedoklis ir pavisam neitrāls. Varu arī kļūdīties – ja kāds nepiekrīt, lai pamato savas domas komentāros!

 

Kompānija #1 –
5050 Crowdfunding

Ideja: ziedojumu vākšana pēc Kickstarter un citu pūļa finansēšanas platformu līdzības
Kā nopelnīt: 50% procenti no nākamā līmeņa ziedotāju iemaksātās naudas
Kompānijas vecums: max pāris gadi

Ja Kickstarter darbojas pēc principa, ka, sasniedzot mērķi, projekts saņem naudu, bet nesasniedzot – visi saņem savas iemaksas atpakaļ, tad šajā gadījumā katrs saņem daļu no piesaistītās naudas uzreiz un pavisam.
Minimālā iemaksa – 25 ASV dolāri, maksimālā – 1000 dolāri. Papildus – 39 dolāru ikgadējā maksa.

Manuprāt, šī iespēja atbilst finanšu piramīdas pazīmēm, tāpēc saviem draugiem to neieteiktu. Kompānija atrodas offšorā – ja nu kas, visi gali ūdenī…

Taču, ja Tevi nemulsina, no kurienes ienāk nauda un Tu spēj piesaistīt vismaz 3 cilvēkus ar šādu vai lielāku “ziedojuma” summu, ienākumus ar 5050 Crowdfunding varētu gūt visai strauji. Bet ne ilgi. Tas nu gan.

Vairāk info un pieteikšanās šeit:
https://5050cf.com/

 

Kompānija #2 –
ASEA Global

Ideja: produkti, kas spēj uzlabot veselību šūnu līmenī un efektīvi atjaunot ādu
Kā nopelnīt: procenti no izveidotas struktūras, kas regulāri patērē kompānijas produktus un iesaka vēl arī citiem
Kompānijas vecums: 11 gadi (izveidota 2007.gadā)

Skeptiķi saka, ka ASEA Redox esot parasts sālsūdens, kas tiekot tirgots par lielu naudu. Lietotāji tikmēr slavē to kā veselības un enerģijas avotu, kas spējot pretoties gan novecošanai, gan novērst dažādas kaites. Piemēram, slavenais kultūrists Aivars Visockis jau to esot atzinis par labu esam.

Gēls Renu 28 savukārt spējot atjaunot ādu, mazināt grumbas, novērst strijas, ārstēt rētas un visādi citādi savest kārtībā organismu šūnu līmenī.

Abus šos ASV zinātnieku radītos produktus Latvijā pagaidām var pasūtīt tikai caur kaimiņvalstīm, jo tirgus vēl nav šeit oficiāli atvērts. Vēlies būt pirmais – aiziet!

Manuprāt, šī iespēja NAV krāpšana, tāpēc veidot savu ilgtermiņa biznesa struktūru var bez bažām.

Lai pārliecinātos par abu produktu brīnumspējām, tie gan būtu jānotestē personiski. Bet to citreiz!

Vairāk info un bezmaksas vebinārs šeit:
http://bit.ly/asea_vebinars

 

Kā šķiet Tev – varbūt abas minētās kompānijas ir uzticības vērtas? Vai varbūt neviena no tām?

 

P.S. Ja vēlies noskaidrot viedokli par kādām citām jaunām tīkla biznesa iespējām vai uzdot jautājumus, droši atstāj ziņu komentāros!