Šajā lapā Tu atradīsi šobrīd manā MLM biznesā izmantotos interneta mārketinga instrumentus un resursus. Tie ļaus Tev ietaupīt laiku un enerģiju, mēģinot saprast, kā mūsdienās veidot savu biznesu internetā. Daži no instrumentiem ir maksas, citi – bezmaksas, un visi tie ir manis personiski pārbaudīti un atzīti par labiem esam.

 

MENTORS
Jā, arī mentors ir noderīgs resurss. Varbūt pat visnoderīgākais. Tas ir mūsu ārējais gribasspēks, kad iekšējais sāk pietrūkt. Šķiet, neviens pasaulē atzīts sportists vai uzņēmējs nav izticis bez sava trenera, kurš ne tikai palīdz noteikt biznesa mērķu sasniegšanas stratēģiju, bet, pats galvenais, neļauj “noskriet no sliedēm” brīžos, kad parādās neticība saviem spēkiem. Skolotāju atbalsts man joprojām noder, savukārt es cenšos būt noderīgs saviem tīkla struktūras partneriem un arī kā “crossline” mentors citu kompāniju pārstāvjiem. Dots devējam atdodas.

 

APMĀCĪBU PROGRAMMAS
Manuprāt, vislabākās apmācību programmas ir tās, kuras soli pa solim aizved Tevi līdz konkrētam rezultātam, pat ja esi pilnīgs iesācējs konkrētajā nišā. Piemēram, savas tīkla struktūras partneru automatizētai apmācībai esam izveidojuši šādu sistēmu ar video, vebināriem, slēgto Facebook grupu un pat regulāri paveicamiem mājas darbiem, kurus individuāli pārbauda nevis robots, bet speciāli sagatavoti Atbalsta dienesta cilvēki. Ar šo sistēmu, kuras nosaukums ir MLM Universitāte, Tu vari iepazīties šeit.

 

SOCIĀLIE TĪKLI
Ja Tev vēl nav savas Facebook biznesa lapas, tās izveidošana būtu mans pirmais ieteikums.  Personiskais profils – draugiem un radiem, biznesa lapa – biznesam! Tajā Tu varēsi ievietot savus rakstus, video un pierakstīšanās lapas, savākt tūkstošiem sekotāju. Komplektā nāk Facebook Messenger, ko Tu varēsi izmantot videozvaniem ar potenciālajiem kandidātiem.

No citiem sociālajiem tīkliem, lai gan ar zemāku intensitāti, izmantoju LinkedIn, Instagram, YouTube un vēl dažus.

 

BLOGA LAPA
Bloga lapa jeb savs “MLM centrs” Tev būs nepieciešams, lai veidotu savu zīmolu, aicinātu kandidātus pierakstīties ziņām vai bezmaksas bonusiem. Mans blogā šim nolūkam ir integrēts e-pasta mārketinga serviss, ar kura palīdzību nosūtīt jau iepriekš sagatavotu vēstuļu sēriju. Lapas izveidei izmantoju WordPress, pasaulē populārāko bezmaksas atvērtā koda satura vadības sistēmu – viss ērti, turklāt latviešu valodā.

 

ATTĒLU DIZAINA PROGRAMMA
Lai radītu kvalitatīvus attēlus savai Facebook lapai, blogam vai e-grāmatai, pārsvarā gadījumu izmantoju Canva. Tā ir vienkārši lietojama, un tās bezmaksas versijā Tu atradīsi daudz interesantu dizaina paraugu.

 

E-PASTA MĀRKETINGA SERVISS
Tev var vēl nebūt savas bloga lapas, taču e-pastu servisam ir jābūt. Nauda ir klientu datubāzē! E-pasta mārketings ir, manuprāt, spēcīgākais interneta mārketinga instruments, ar kura palīdzību Tu varēsi ikdienā veidot attiecības ar saviem kandidātiem.

Līdz šim daudzi iztiek bez šāda servisa, sūtot vēstules visiem pēc kārtas, tā ātri vien nokļūstot spamotāju melnajā sarakstā. Manis iecienītais Mailigen serviss piedāvā iespēju momentā nosūtīt daudzus tūkstošus ziņu cilvēkiem, kas ir izteikuši vēlēšanis tās saņemt. Jau pēc brīža es saņemu detalizētu piegādes atskaiti, turklāt viss latviešu valodā. Fantastika! Kas vēl? Tu vari 30 dienu izmēģināt Mailigen pilnīgi bez maksas un saistībām, vienlaikus valsts valodā apmācot servisa lietošanā, turklāt vēl saņemt €25 bonusu savam pirmajam rēķinam. Spied šeit.

 

DOMĒNS UN HOSTINGS
Interneta mājaslapas adrese jeb domēna vārds ir Tavs virtuālais “nekustamais īpašums”. No ieguldījuma atdeves viedokļa pat izdevīgāks par zeltu un akcijām. Domēnu vārdus reģistrēju vai nu NIC.lv, vai TimeWeb.

Kopš nervozās situācijas ar kādu bezmaksas mājaslapu uzturētāju, kad bezcerīgi pazaudēju visu publicēto informāciju un paliku bez mājaslapas vairākas dienas, uzturēšanu jeb hostingu uzticu tādai pieredzējušai kompānijai kā TimeWeb, kas nodrošina tehnisko atbalstu 24h diennaktī, jaunākās tehnoloģijas, savienošanas ātrumu, rezerves kopijas un vienlaikus arī patīkamu cenu – vairāk kā 10 dažādi domēni ar datu bāzēm man mēnesī izmaksā vien nedaudz vairāk par tasi kafijas!

 

VEBINĀRI
Sensenos laikos tīkla uzņēmēji lasīja mārketinga plānu daudzas reizes dienā “dzīvajā”. Tagad to var paveikt automātiski, izmantojot tādus vebināru servisus kā WebinarJam un EverWebinar. Tas ir vēl viens veids, kā komunicēt ar saviem kandidātiem un partneriem. Videokonferencēm izmantojam Zoom un Google Hangouts, reizēm – Skype. Lai uzzinātu, kādas ir iespējas un kā tas viss praktiski darbojas, iesaku pieteikties vebināru servisa 60 dienu bezmaksas izmēģinājumam.

 

TEHNISKIE PALĪGLĪDZEKĻI
Lai uzņemtu video, izmantoju Canon EOS 80D spoguļkameru, Logitech C920 HD Pro vebkameru, Audio-Technica ATR3350 piespraužamo mikrofonu vai Sennheiser PC 8 USB austiņas ar mikrofonu, kā arī LinkStar profesionālās studijas video gaismas. Audio podkāstam noder AKG Perception 220 profesionālais studijas mikrofons.

 

ĀRPAKALPOJUMI
Mums kā uzņēmējiem nav jābūt perfektiem darbā ar visām šīm programmām. Pietiek ar vispārēju sapratni par tehniskajām iespējām, lai tikai spētu uzdot darba uzdevumus ārpakalpojumu sniedzējiem. Piemēram, par samērīgām summām varam piesaistīt kopiraitinga speciālistus vai bloga izveidotājus frīlanserus tādās vietnēs kā Freelancer.ru vai Upwork.com. Var abonēt savu speciālistu komandu no Filipīnām, kas pratīs augstā līmenī pārvaldīt sociālo tīklu saturu un pat samontēt video materiālus.

 

Kā Tev šķiet, vai tas nav viens labs tīkla mārketinga instrumentu saraksts? Jā, gandrīz viss tas kaut ko maksā, bet kas teica, ka nopietnu biznesu var uzbūvēt bez maksas! Izmantoju vēl arī citus rīkus, bet par tiem pastāstīšu citā reizē, sava bloga lapās.