Kā veidot biznesa attiecības Facebook

Kad nejauši satikti cilvēki jautā, ar ko nodarbojos, mana atbilde bieži ir: “Es vadu savu mārketinga kompāniju!“, jo tas visprecīzāk izsaka būtību. Tā nu tas ir. Lai arī formāli vairumam no maniem tīkla mārketinga kolēģiem nekādas savas firmas nav.

Tad nu cilvēki mēdz apjautāties, vai man nevajag kādus jaunus darbiniekus šajā mārketinga kompānijā. Un ko es? “Protams, ka vajag! Mērķtiecīgus cilvēkus vienmēr vajag!”

Jautājums tikai, vai viņš ir ieinteresēts vienīgi cita darba atrašanā vai arī vēlas uzzināt, kā izveidot pašam savu uzņēmējdarbību…

Un tad mēs norunājam sazināties caur Facebook.

?Gan jau esi informēts, ka šodien feisbuks ir viens no efektīvākajiem instrumentiem tīkla biznesa veidošanā. Tā lietotāju skaits jau pārsniedz 2 miljardus cilvēku. Iespaidīgi!

Salīdzinot ar dažiem citiem sociālajiem tīkliem, Facebook ir orientēts tieši uz biznesa auditoriju. Tas ir, šeit cilvēki ir gatavāki iegādāties tieši to, ko tiem kāds piedāvā. Var teikt, ka tas ir tīkls nopietniem cilvēkiem.

Tieši mums svarīgs ir apstāklis, ka Facebook atzīst tīkla mārketinga tēmu.

Vai esi mēģinājis reklamēt savu MLM iespēju sludinājumu portālā ss.lv? Es esmu. Ātri vien portāla administrators manu kontu nobloķēja…

Neskatoties uz visām iespējām… Vismaz 94% tīkla uzņēmēju Facebook izmanto nepareizi!

Piemēram, vakar pat saņēmu ziņu savā Messenger ar tīkla biznesa piedāvājumu: “Pievienojies man! Pelnīsim kaudzi naudas!”

Uzreiz tā pa tiešo! Vai tad tas nav SPAM?

Šādas metodes atstāj negatīvu iespaidu gan uz šo konkrēto spamotāju, gan uz attiecīgo tīkla kompāniju. Šķiet, ka tajā visi ir tādi. Un citā reizē es jau vairs neuzklausīšu piedāvājumu, ko man izteiks kāds īsts tīkla profesionālis. Gan jau Tev pašam tā ir gadījies?

Lai gan reklamējamies, mēs ar šīm reklāmām neko nepārdodam. Sociālie tīkli jau arī nav tam paredzēti. Tie domāti sava zīmola spodrināšanai, jaunu kontaktu izveidošanai… Lai ieklausītos cilvēkos un izprastu viņu vajadzības… Lai veidotu attiecības…

Tīkla mārketinga pamatā ir tieši attiecību veidošana. Ja Tu uzskati, ka tā nav, un vēlies visu pilnībā automatizēt, lai nekad ne ar vienu nebūtu jārunājas personiski, tad, visdrīzāk, šī nav Tev īstā profesija.

Tātad, kā tīkla uzņēmējiem izmantot Facebook pareizi?

Vispirms – vai Tu izmanto bezmaksas vai maksas reklāmas metodes? Tas ir loģiski, ka lielākā daļa izmanto dažādās bezmaksas metodes, tāpēc sāksim ar tām.

#1.
 Izveido savu biznesa lapu Facebook!
Vairums izmanto tikai savu profilu. Jā, tas ir pietiekoši, ja vēlies vienkārši sazināties ar saviem draugiem. Taču, ja sāc savā profilā ik dienas publicēt tikai ar MLM tēmu saistītas ziņas – cik labi produkti, kāpēc jāpievienojas u.t.t, Tu ātri vien pazaudēsi daļu savu draugu. Tāpēc ar draugiem tusējamies profilā, bet par biznesu runājam biznesa lapā!

Profilam ir ierobežojumi, ar cik cilvēkiem Tu vari draudzēties. Profilā tie ir 5000 cilvēki. Šķiet daudz? Nekā! Tādi Latvijā populāri cilvēki kā Vita Balčunaite, Kārlis Krēsliņš vai Aigars Strauss jau sen ir pārsnieguši šo limitu. Savukārt caur biznesa lapu tie varētu “draudzēties” ar miljoniem savu fanu.

Vislabāk, ja kāds mākslinieks vai cilvēks ar labu gaumi un prasmēm izveidotu Tavu biznesa lapu. Krāsas, stils… Visam ir nozīme pirmā iespaida radīšani. Un, protams, profila foto Tev jāizskatās kā nopietnam uzņēmējam, tāpēc izmanto fotogrāfa pakalpojumus. Tas nemaz nav tik dārgi.

# 2.
 Padalies savā Facebook lapā ar kaut ko noderīgu, nevis tikai reklamē savu tīkla kompāniju, produktus vai pasākumus. Cilvēkiem jāatrod iemesls, lai apmeklētu Tavu lapu vēl un vēl. Tie labprāt dalīsies ar kādu foršu ziņu, nevis ar Tavu produktu reklāmu.

Radot rakstus, padomā, kādu Tu vēlies radīt priekšstatu par sevi. Cilvēks, kurš sūdzas par politiku un valdību? Tāds, kuru nekas neapmierina? Tāds, kurš skolas diktātos ir saņēmis tikai divniekus?

# 3.
 Sadarbojies ar citiem tīkla uzņēmējiem. Piemēram, Tu vari kādu uzaicināt uzrakstīt ko interesantu Tavā lapā, apmaiņā pret to atkal izvieto savu rakstu kāda cita lapā. Būs izdevīgi abiem.

# 4.
 Esmu biznesa automatizācijas piekritējs, tāpēc arī par to. Arī Facebook ir pieejama kāda “fīča”, ar ko jebkurš var izveidot sev zināmu automatizāciju. Proti, Tavas biznesa lapas iestatījumos (Iestatījumi -> Messaging) var uzstādīt automātisku aicinājumu uz saziņu ar lapas apmeklētāju. Un var pievienot arī automātisku atbildi, ja neesi pie datora pašlaik. Vari tur ielikt saiti uz savu mājaslapu vai telefona numuru.

# 5.
 Centies savas bildes pie rakstiem izveidot pēc iespējas spilgtākas un pievilcīgākas, lai Tavas biznesa lapas apmeklētājs apstājas ziņu ritināšanā tieši pie tās.

Un, protams, sāc izmantot maksas metodes! Biznesā nauda taisa naudu… Ja jau uzņēmumi un veikali reklamējas, lai piesaistītu sev publikas uzmanību, tieši tas pats ir jādara arī tīkla mārketingā. Facebook lapas apmeklētājus ir jāpērk!

 

?Cik daudz vajag naudas, lai sāktu reklamēties Facebook?

Nekāda minimuma nav. Tikai jāsaprot, kādu budžetu vari atļauties sākotnēji investēt. (Investēt, nevis iztērēt!) Tie var būt 20 eiro mēnesī, bet var būt arī 2000 eiro.

Pats Facebook piedāvā reklamēties, lai saņemtu vairāk “Like” kādam rakstam vai video. Vai arī savākt vairāk sekotāju Tavai lapai.

Patiesībā ne no vienas, ne otras aktivitātes var nebūt lielas jēgas. Reklāma taču ir paredzēta, lai naudu nopelnītu, nevis iztērētu, vai ne?

Ko Tev dos 5000 sekotāju, kuri nemaz netaisās kļūt par partneriem Tavā struktūrā? Pilnīgi neko.

Ko Tev dos 100 “Like” zem kāda raksta? Jā, patīkami tas būs… Nu, un?

Facebook reklāmai nauda ir jāizmanto faktiski divos gadījumos – lai ievāktu e-pasta adrešu datu bāzi personiskai saziņai vai arī, lai paziņotu par gaidāmo vebināru. Viss… Varbūt ir vēl kādi iemesli, bet šie divi ir tīkla uzņēmējiem tie svarīgākie.

Tātad šeit iespējams izvēlēties gan 1 dienas budžetu, gan nedēļas. Un droši var sākt pat ar 10 eiro nedēļas budžetu. Izveidot reklāmas Facebook tāpat ir jāprot, taču, atšķirībā, piemēram, no Google AdWords, to var apgūt dažu dienu laikā.

Mēs esam veidojuši dažādas kampaņas – gan Facebook, gan LinkedIn, gan Instagram, gan Google, tāpēc varam teikt, ka Facebook ir viens no izmaksu un efektivitātes ziņā izdevīgākajiem variantiem.

 

?Cik mums izmaksā viens vebināra apmeklētājs?

Vidēji no 9 centiem līdz 50 centiem. Maksimālā summa ir bijusi 82 centi. Nu, protams, nav par velti, taču, ja Tev dēļ vienas tikšanās ar potenciālo kandidātu ir jānobrauc 50 km, tad caur Facebook iegūts kandidāts, kurš reāli ir gatavs Tevī klausīties, izmaksās krietni vien lētāk. Vai ne tā?

 

?Neveiksmju nav. Ir tikai uzvaras. Vai arī pieredze.

Ja arī negūsi milzu atdevi no savas pirmās reklāmas kampaņas, vismaz zināsi, kā darīt citā reizē!

Lieliski, ja laika gaitā Tev radīsies savs personiskais blogs un e-pastu datu bāze. Tikai tie reāli pieder Tev pašam un tikai tajos ir iespējams kontrolēt, ko un kam vajadzētu pateikt. Ja nu rīt feisbuks nobloķē Tavu kontu ar daudzajiem sekotājiem, ko tad?

Kā veidot reklāmas, ko tur rakstīt, kurp virzīt interesentus – par to tad parunāsim gan vebinārā, gan kādā citā reizē šeit pat.

 

Novēlu Tev saglabāt nerimstošu aktivitāti, īstenojot savas feisbuka stratēģijas! Agri vai vēlu Tavas pūles atmaksāsies. Lai izdodas!

Padalies ar šo informāciju ar savu komandu un, protams, iekomentē, kā feisbukā veicas Tev.

 

P.S. Lai uzzinātu, kā arī Tavai komandai veidot savas Facebook aktivitātes profesionālā līmenī, piedalies YouTube kanālā rīkotajā Līderu skolas bezmaksas meistarklasē “Aukstie kontakti caur Facebook”!
Sākums trešdien, 2018.gada 18.jūlijā plkst. 19:30. Piesakies, spiežot saiti:
https://www.janisjava.com/vebi52