Jauna tīkla kompānija vai pieredzējusi: ar ko sākt?

Nupat esi iepazinies ar tīkla mārketinga ideju. Jā, tā var būt Tev pavisam reāla iespēja no nulles “pacelties” līdz turīga cilvēka statusam. Bet ar ko sākt? Izvēlēties pavisam svaigu tīkla kompāniju vai pievienoties kādai no pieredzējušām?


MLM “ēdienkarte” ir visai plaša. Katru gadu uzrodas vairāki tūkstoši jaunu tīkla firmu. Personīgi man vismaz reizi nedēļā kāds izsaka, viņaprāt, ļoti kārdinošu piedāvājumu. Gan jau Tev ir līdzīgi, vai ne?

No stāstiem par MMM un tamlīdzīgām finanšu shēmām Tu būsi jau iegaumējis – vajag būt pirmajam “piramīdā”, kamēr citi vēl domā!

Jā, tādās struktūrās vajag savākt piķi pēc iespējas ātri, kamēr zem cryptotechno izkārtnes esošais kāršu namiņš vēl nav sabrucis. Šādām apšaubāmām iespējām gan allaž atrodas savs fanu pulciņš. Vai tas nav skaisti – iemaksā $100 un saņem (varbūt) ik mēnesi sev kontā pa $50, nedarot pilnīgi neko! Wow!

Ja pēc tam nebūs neērti ieskatīties acīs apšmauktajiem biedriem, uz priekšu! Vienmēr varēs aizbildināties ar to, ka 90% jauno tīkla kompāniju bankrotē jau pirmajos gados. Tā notiek…

Bet Tu esi nolēmis būvēt ilgtermiņa biznesu ar reāliem produktiem. Un Tev visai pamatoti šķiet, ka ikviens valstī jau vairākas reizes noklausījies dažu slavenāko tīkla kompāniju prezentācijas, tāpēc Tu vēlies iesaistīties kādā biznesā, par kuru Latvijā vēl nav dzirdēts.

Tā ir lieliska izvēle! Taču man Tevi jābrīdina par dažiem zemūdens akmeņiem, ja izlemsi kļūt par pionieri šajos džungļos.

? Visticamāk, visas gatavās prezentācijas un produktu apraksti pagaidām ir tikai angļu valodā

? Produkti nav oficiāli reģistrēti Latvijā
? Nekad nevar zināt, vai pārlieku dāsnais mārketinga plāns jau drīz nenovedīs izvēlēto kompāniju pie bankrota
? Tavs aplains jeb darbaudzinātājs nesaprot latviski, tāpēc daudz jātulko
? Nav gatavas apmācību sistēmas latviešu valodā

Ja vien esi pietiekami mērķtiecīgs un spēcīgs līderis, kas gatavs ieguldīt daudz laika un darba vietējās struktūras izveidošanā no paša sākuma, Tu to paveiksi. Protams, ne Tu jau viens pats. Kopā ar savu jauno komandu. Tomēr Tev vienmēr jābūt “lokomotīvei”.

? Starp citu, joprojām populārs ir maldīgais viedoklis, ka Eiropā vai kaut tepat Lietuvā reģistrēti uztura bagātinātāji (UB) automātiski ir legāli arī šeit, Latvijā. Nekā, mans draugs! Dažādās valstīs noteikumi atšķiras!

Latvijā atļauts virzīt tirgū UB tikai tad, ja tie ir paziņoti Pārtikas un veterinārajam dienestam un iekļauti UB reģistrā! Tas nav dārgi, bet nav arī lēti – no €125 par katru produktu. Kurš maksās?
(Informācija par UB reģistrāciju pieejama šeit).

Turklāt, lai Tu kā fiziska persona vai Tava privātfirma varētu iesaistīties pārtikas apritē (lai izplatītu šos UB) – ir jāreģistrējas kā PVD uzraudzībai pakļautam uzņēmumam. Tas gan bez maksas. Bet jāizdara. Skaties to šeit.

Kas attiecas uz UB pasūtīšanu no interneta veikaliem ārvalstīs, it kā jau netiek aizliegts iegādāties tos – bet tikai personiskam patēriņam! Izlases kārtībā pasts un muita var pat pārbaudīt, vai piegādātais apjoms ir samērīgs.

Situācija no MK noteikumu viedokļa strauji mainās, ja Tu vai Tavs partneris sākat aizrautīgi reklamēt feisbukā vai savās mājaslapās šos UB (“produkta izplatīšana“) un gūstat atlīdzību no pircējiem vai ražotāja (“uzņēmējdarbība”). Tad nu gan reģistrācija obligāta.

Ja pārkāpums tiek atklāts – pircējs pasūdzējies Patērētāju tiesību aizsardzības centrā vai konkurents nodevis ziņu PVD -, sagaidāms administratīvā pārkāpuma protokols un, iespējams, arī tam sekojošs sods vairāku simtu eiro apmērā.

? Vai pārāk sarežģīti? Tad varbūt tomēr ir vērts pieslēgties kādai jau gatavai struktūrai Latvijā. Visticamāk, taka džungļos būs izcirsta, lai Tev vieglāks ceļš uz karjeras virsotnēm. Go Diamond!

P.S. Ja vairs nevēlies ķerties pie rokas katram pretīmnācējam un izklāstīt tam savu unikālo biznesa iespēju, iepazīsties ar praksē pārbaudītām online stratēģijām:
⏩ http://PardodGudri.lv