Kā attīstīt tīkla biznesu starptautiski

Vai arī Tev šķiet kārdinoša iespēja attīstīt savu MLM biznesu ārvalstīs? Ko nu darīt mazajā Latvijā, ja mums tepat blakus ir lielais Krievijas vai Ukrainas tirgus! Vai arī – cik tad nu tālu līdz pavisam citas summas maksāt spējīgajai Lielbritānijai ar 60 miljoniem cilvēku!

Turklāt, ja sādžā Tevi visi pazīst, teiksim, kā kravas auto šoferi, tad svešā valstī vari jau uzreiz pozicionēties kā tīkla mārketinga eksperts. Cita lieta!

Arī man šī ideja patīk. Vai nu citādi savulaik savās offline aktivitātēs būtu lidojis uz savas tīkla kompānijas pasākumiem Londonā un citviet? Jā, devos turp vairākkārt un iedvesmas pilns centos uzrunāt potenciālos vietējos līderus. Tas bija lielisks piedzīvojums!

 

Koncentrēšanās uz vienu konkrētu valsti

Stratēģijas pamatā bija izvēlēties vienu valsti, uz kuru fokusēties. Anglijas gadījumā tā bija pat viena lielpilsēta un tās apkaime, jo tikt no Londonas piepilsētām līdz centram jau ir izaicinājums, kur nu vēl no Birmingemas vai Liverpūles.

Tā nu bez apstājas uzmācos saviem draugiem un komandas biedriem ar jautājumu, vai viņiem gadījumā būtu kāds paziņa Londonā… Izrādījās, ka ir gan. Pat daudziem!

Ja sazvanīto paziņu ieinteresēja papildus ienākumi, izrunājamies caur Skype. Ideāli, ja viņam izdevās uz konkrētu datumu sarunāt vēl vismaz 10 – 15 cilvēkus (ņemot vērā iespējamo atbirumu), kas būtu gatavi noklausīties prezentāciju – un tad nu nedēļas nogalē bija jāplāno ciemošanās pie šā vietējā partnera. Jā, tieši vizīte, jo uzstāties personiski, nevis onlainā izrādījās daudz efektīvāk. Jo īpaši tad, ja jaunajam partnerim pašam vēl nav īstas pārliecības par sevi un kompāniju.

Pirms vai pēc tam kandidātiem, ja tas iespējams, vajadzētu nosūtīt pa pastu kaut ko taustāmu, nevis iedot tikai saites. Katalogu, paraudziņus…

 

Kas būs tie cilvēki, ko uzrunāsi?

Šādai stratēģijai ir arī savi mīnusi. Visbiežāk gadījās, ka paziņu paziņas bija tādi pat proletārieši, kuriem interesēja tikai algots darbs par noteiktu samaksu. Tie nebija īstie kandidāti.

Tomēr tamlīdzīgu offline pieeju var izmantot arī tad, ja esi izlēmis darboties galvenokārt internetā. Tava Facebook mērķētā reklāma vai MLM fanus uzrunājošais raksts blogā “Join my LionLifeCoin team in Birmingham” būs efektīvāks, ja Tev attiecīgajā valstī būs jau izveidots savs placdarms, uz ko atsaukties, citādi daļa Tavu potenciālo kandidātu var gan ieinteresēties, bet sameklēt sev aplainu paši uz savu roku:
“O… Izskatās forša kompānija… Paskatīšos, kurš jau te pie mums jau ar to nodarbojas… Re, šim līderim tāda uzrunājoša mājaslapa…”

Pieredze rāda, ka uz sludinājumiem vietējā valodā publika atsaucas daudz labāk nekā tad, ja rādām vienu universālu reklāmu angļu valodā visiem. Iespējams, ārzemniekiem tā neuzticas.

 

Vai mēģināsi iziet starptautiskajos ūdeņos?

Katrā ziņā, iedomājos, ka ķerties pie Ķīnas iekarošanas vajadzētu ne ātrāk kā brīdī, kad savā valstī ir izveidota stabila struktūra. Tad Tev būs iekrāta gan pieredze, gan finansējums ne būt ne lētajai ekspansijai ārvalstīs.

Starp citu, Ķīna nav nemaz tas sliktākais mērķis, ņemot vērā tās straujo attīstību un faktu, ka vairums ķīniešu tīkla mārketingu uztver par tikpat nopietnu profesiju kā inženieris vai skolotāja.

 

Kā iegūt kvalificētus kontaktus ārvalstīs?

Viens variants – uz attiecīgās valsts mārketeriem mērķēta Facebook maksas reklāma ar iespēju savākt kontaktu datu bāzi (par to esam runājuši citos mana bloga rakstos).

Cits variants – uzrunāt citu valstu MLM fanus caur tādām platformām kā MLM Gateway. Šie cilvēki būs ar līdzīgiem uzskatiem, un Tev nebūs jāpierāda, ka Tavs bizness nav piramīdas shēma. Kā jau Tu varbūt zini, vismaz 30% tīkla mārketeru allaž ir gatavi izskatīt kādu jaunu piedāvājumu. Kāpēc gan lai tas nebūtu Tavs?

Lai bez maksas reģistrētos šajā starptautiskajā mārketeru saziņas portālā un iepazītos ar Tavā biznesā ieinteresētiem ārzemniekiem, spied šeit.

 

Kā savu biznesu ārvalstīs pašlaik būvē Tu? Iekomentē tepat zemāk!