Ko darīt kautrīgajiem

Nesen viens mūsu jaunais partneris uzdeva jautājumu, kas varētu būt aktuāls arī Tev.

“Man ļoti nepatīk tikties, nepatīk uzbāzties cilvēkiem ar savu biznesa iespēju. Daudz labāk būtu, ja cilvēki internetā paši reģistrētos. Vai ir iespējams izveidot savu tīkla biznesu tikai caur internetu?”

Jā un nē. Vispār to var izdarīt. Mums tas izdodas. Šķiet, pat 95% mūsu biznesa partneru ir iepazīti caur internetu.

Taču ir viens “BET”…

Bet kāpēc šis partneris vēlas veidot savu MLM biznesu tikai internetā? Vai tāpēc, ka vispār negrib runāties ar cilvēkiem?

Atrast kandidātus caur internetu pilnīgā autopilotā ir iespējams. Bet, neaprunājoties ar tiem personiski, nav iespējams tos ievest biznesā.

Jā, tas pat šķiet jocīgi, ja kāds caur reģistrācijas saiti ir pievienojies struktūrai un man nekas par viņu nav zināms… Johaidī, kas notiek??

Varbūt šim partnerim ir vairāk piemērots kas cits. Ir virkne citu interneta biznesa modeļu, kur uzņēmējs var palikt pilnīgi anonīms. Jāatver interneta veikals. Jāpelna ar klišķiem. Jāpārdod internetā fotogrāfijas.

Tīkla mārketings ir attiecību bizness. Un attiecību izveidošanai tomēr ir nepieciešama personiska saruna. Ja telefona saruna šķiet riktīgs old-school, lai ir Zoom vai WhatsApp videozvans, bet tomēr… Sarunai ir jānotiek.

Kā uzsākt sarunu? Kāds sarunas piemērs iedvesmai:

“Ar ko nodarbojies? Cik ilgi jau to dari? Vai tavs darbs tev patīk? Vai tev ir konkrēts plāns, ko tu dzīvē vēlies sasniegt pēc 5 vai 10 gadiem? Vai neesi domājis kādreiz uzsākt savu uzņēmējdarbību? Ko tu vispār domā par interneta biznesu?”

Un ir jāklausās, kas tiek atbildēts. Pat vairāk – ir jāuzklausa.

Pat absolūtajiem interneta faniem ir nepieciešamas šādas “tradicionālās” iemaņas. Ja komunikācijas iemaņu nav un jaunais partneris ne par ko nav gatavs personiskai sarunai ar svešiniekiem, mums ir labā ziņa – to visu var apgūt!

Viena no metodēm intravertajiem – tajā brīdī kā aktierim iejusties veiksmīga liela uzņēmuma direktora vai plaši pazīstama līdera tēlā un rīkoties tā, kā būtu darījis viņš.

WWJS (What would Jesus say?) Vai arī – kā rīkotos Artūrs Skrastiņš?

Ja jautājums ir plašāks…

“Vai kautrīgie vispār spēj izveidot spēcīgu un ienesīgu tīkla biznesa struktūru?”

Izveidot karjeru kā pārdošanas menedžerim nez vai izdosies. Tīkla mārketingā – jā. Jo šeit mēs visi mācāmies procesā.

Lai gan kautrīgums nu nekādi nepalīdz. Kautrīgs cilvēks nav pārliecināts par sevi, tāpēc sarunas biedrs to jūt un nenopērk tīkla biznesa ideju no viņa. Ko tad? Nav jāpārdod. Ir jāizraisa interese par savu piedāvājumu un jāiemācās vadīt sarunu, kad to aizsāk tas otrs. Vismaz sākumā, kamēr rodas pieredze un pārliecība.

Tāpēc vēl viena laba ziņa. Ja internetā viss tiek darīts pareizi, pēc sistēmas, kandidāti piesakās uz telefona sarunu paši: “Man patika Tavs video par to un to! Es vēlētos aprunāties ar tevi!”

Un tad telefons vairs nešķiet trīs kilogramus smags. Tā ir pilnīgi cita sajūta.

Vajag tik mēģināt! Ja pat kādu iemeslu dēļ neizdosies izveidot lielu strukūru, tīkla mārketingā gūtās iemaņas noderēs turpmākajā dzīvē. Līderu skola.