Ko vēlas Tavi klienti?

Jebkurš bizness sākas ar potenciālo klientu vajadzību noteikšanu. Gan lielajā biznesā, gan – faktiski jebkurā.

Pirms piedāvāt jebkuru preci vai pakalpojumu – nu, kaut vai jaunu eklēru kafejnīcu -, nepieciešams noskaidrot, kas Taviem klientiem ir vajadzīgs un kas viņus uztrauc. Varbūt kaut kas neļauj naktīs aizmigt. Ar ko sākt?


Visvienkāršākais veids – IEJUSTIES KLIENTA LOMĀ.

Ko Tu sajustu sava klienta vietā, saņemot šo preci vai pakalpojumu?
Starp citu, šo metodi var izmēģināt arī ģimenē. Kā jūtas Tava dzīvesbiedre vai bērni, kad Tu atkal rīkojies tā vai šitā?

VEIC APTAUJAS sociālajos tīklos vai starp saviem paziņām un draugiem. Ja Tev jau ir sava klientu bāze – ideāli. Vari sarīkot aptauju arī internetā caur Google veidlapām (https://docs.google.com/forms/create). Vari vienkārši apzvanīt visus.

Šādā veidā būs arī iespējams segmentēt mērķauditoriju, jo, visdrīzāk, mājsaimniecei, skolniekam un rūpnīcas vadītājam būs atšķirīgas problēmas un vēlmes.
Ja savu klientu Tev vēl nav, ZVANI KONKURENTU KLIENTIEM.
Ja pagaidām vēl kautrējies zvanīt, izpēti konkurentu mājaslapas un Facebook lapas, pievēršot uzmanību atsauksmēm un komentāriem. Un kāpēc gan lai ar kādu no komentētājiem Tu nevarētu sazināties personiski?

Beigu beigās, ANALIZĒ GOOGLE STATISTIKU (https://adwords.google.com/). Ja Tevis piedāvātais produkts tiek meklēts tūkstošiem reižu dienā, tātad tas ir vajadzīgs kādam. Ja to mēneša laikā tur nav meklējis neviens – nu, skaties pats…