Aiziet pensijā pēc 3 gadu darba

Ir kāda profesija, kurā aktīvi strādājot, var doties “pensijā” jau pēc 3 gadiem kopš darba gaitu uzsākšanas. Un tā nav tik kaitīga veselībai kā ķīmiķim vai ugunsdzēsējam.

Vairums gan paliek šajā profesijā ilgāk, taču bieži ne jau naudas dēļ. Tas jau ir dzīvesveids.

Ja Tava pensija pārsniedz 20, 50 vai pat 200 tūkstošus eiro mēnesī, vari atļauties sev visai atraktīvu dzīvesveidu.

Bet tā ir joprojām daudzu neizprasta profesija. Ar augstu nākotnes potenciālu. Un to var apgūt jebkurš, ja vien to vēlas un ir apmācāms.

Mēs runājam par tādu profesiju kā daudzlīmeņu mārketinga speciālists jeb tīkla uzņēmējs.

Iespējams, tikai nākotnes psihologi izskaidros, kāpēc tik daudziem pietiek pacietības par nelielu atlīdzību katru dienu doties uz darbu bez izredzēm ko mainīt 40 gadu laikā, bet nemaz nav pacietības 2 – 3 gadus veltīt savas MLM struktūras izveidei… Pat neskatoties uz to, ka pēc šiem dažiem gadiem tiem būtu nodrošināta gan finansiāla brīvība, gan laiks saviem hobijiem, gan iespējas apceļot pasauli.

Aktīvie tīkla struktūras būvētāji jeb tīklotāji (varbūt – tīklinieki?) ne tikai nopelna daudz vairāk par citiem. Viņi ikdienā daudz komunicē ar cilvēkiem un apgūst dažādas iemaņas, tāpēc MLM var droši dēvēt par mūsdienu līderu skolu.

Ikdienā apgūtās prasmes pārdošanā, psiholoģijā, mārketingā, līderībā, biznesa vadībā un ekonomikā ļauj tiem vajadzības gadījumā ieņemt labus amatus. Tīklotāji iemācās noticēt sev, nospraust un sasniegt mērķus, plānot biznesu un savu laiku, uzstāties uz skatuves, tie iemācās pārvaldīt savas finanses. Tik strauja personiskā izaugsme reti ir novērojama citās profesijās.

Pagaidām Latvija vēl nav apzinājusies tīkla mārketinga nozares nozīmi valstiskā mērogā.

Šis bizness ir izdevīgs valstij, jo cilvēki sevi nodrošina ar darbu paši. Pat ja MLM kompānija nav vietējā, viņu nopelnītā nauda tiek tērēta tepat Latvijā.

Šajā nozarē darbojas ne tikai klasiskie uzņēmēji. Šeit panākumus gūst arī pensionāri un darbu zaudējušie, kuri citādi dzīvotu uz valsts pabalstu rēķina.

Cik gan ir tādu nozaru, kur jebkura vecuma cilvēki, neskatoties uz tādiem faktoriem kā pazīšanās, izglītība, dzimums, svešvalodu zināšanas vai iepriekšējā pieredze var uzsākt un jau drīz vien pelnīt lielu naudu? Tradicionālās karjeras veidotājiem nepieciešami 10 – 20 gadi…

Atšķirībā no klasiskā biznesa, kur ievērojamas konkurences apstākļos katram jācīnās par sevi, šeit tas ir komandas darbs. Ikviens līderis ir finansiāli ieinteresēts palīdzēt saviem partneriem, savai struktūrai. Ienākot MLM, neviens nepaliek viens ar saviem uzdevumiem,jo līderis var ko nopelnīt vienīgi tad, ja nopelna viņa partneri.

Tas ir unikāls bizness, kurā, palīdzot citiem, katrs var izaugt pats. Un tā ir principiāla atšķirība no klasiskā biznesa.

Komandā strādāt ir daudz vieglāk.

Gluži kā franšīzes gadījumā, sadarbības un apmācību dēļ veiksmīgo uzņēmēju procents šeit ir daudz lielāks nekā tad, ja cilvēks nolemj radīt savu uzņēmumu viens pats.

Kur vēl, turpinot arī pēc gada un diviem darīt tieši tik pat daudz, ienākumi daudzkāršojas?! Izveidojot struktūru, parādās brīvais laiks, ko pavadīt kopā ar ģimeni. Visticamāk, tīklotāji apceļo pasauli vairāk nekā jebkurš cits. Kurš algotais darbinieks vai klasiskais uzņēmējs gan var atļauties pāris nedēļas ilgu atvaļinājumu 6 – 8 reizes gadā?

Šajā biznesā tiek izbeigtas Kārļa Marksa norādītās pretrunas starp darbu un kapitālu, kad īpašnieki vēlas, lai darbinieki strādā pēc iespējas vairāk un saņem pēc iespējas mazāk, savukārt darbinieku nolūks ir tieši pretējs. MLM katrs pats nosaka, cik daudz vēlas strādāt un attiecīgi – cik saņemt.

Ja augstākās izglītības iegūšanai vai klasiskā biznesa uzsākšanai bez pārdesmit tūkstošiem startā reti izdodas iztikt, šeit bieži pietiek ar dažiem desmitiem eiro. Turklāt, pieaugot apjomiem, uzņēmumiem bieži sāk pietrūkt apgrozāmo līdzekļu, kas MLM biznesā nenotiek principā.

Ilgus gadus esot kā klasiskajam uzņēmējam, es pirmkārt novērtēju to, ka šajā profesijā nav jāveic regulārā darbinieku atlase un tie nav jāpieskata. Iepazīties ar uzņēmīgiem biznesa partneriem ir daudz patīkamāk!

Šobrīd jau vairāk nekā 100 miljoni cilvēku visā pasaulē ir šajā biznesā, radot preču un pakalpojumu apgrozījumu ap 200 miljardiem dolāru gadā.

(Kas ir 200 miljardi? Tie ir 200 000 miljoni dolāru. Tāds ir milzīgās Krievijas valsts gada budžets!)

Ņemsim vērā, ka šie 100 miljoni cilvēki vienalga ir tikai 1,43% no pasaules iedzīvotāju skaita. Tātad par piesātinājumu MLM nozarē runāt ir stipri pāragri.

Kā raksta Stīvens Kovejs (Stephen Covey), starptautiski atzīta autoritāte līderības un menedžmenta jautājumos un grāmatas “Ļoti veiksmīgu cilvēku 7 paradumi” autors:

“Tīkla mārketings palīdz cilvēkiem izpausties un īstenot savu potenciālu. Tas spēj atvērt tiem pilnīgi jaunu alternatīvo ienākumu avotu, tādējādi mainot viņu dzīves uz labo pusi. Tā ir lieliska iespēja, kur cilvēki var izmantot savu enerģiju un talantu, lai radītu lielisku nākotni.”

Šī patiesi ir XXI gadsimta profesija.